PARİON KAZI HEYETİ BAŞKANINDAN ZİYARET

21 Temmuz 2019 14:47
 PARİON KAZI HEYETİ BAŞKANINDAN ZİYARET

Vali Orhan Tavlı, Biga İlçesi, Kemer Köyü sınırlarında bulunan Parion Antik kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş’i kabul etti.


İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz’un da bulunduğu ziyarette Vali Orhan Tavlı,  Parion Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş, Parion Kazı Başkan Yardımcısı Alper Yılmaz ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Parion Kazısı Temsilcisi Gültekin Yabeyi ile bir süre görüşerek sohbet etti.   

Parion Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş tarafından Parion Antik Kentinde yeniden başlayan ve Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ve İÇDAŞ desteğiyle bundan böyle 12 ay sürecek kazı çalışmaları hakkında Vali Orhan Tavlı’ya bilgi verildi.

Önemli bir Turizm Destinasyonu olan Parion Antik Kenti’nin uluslararası alan da tanıtımlarının daha çok yapılarak, bölge turizminin gelişmesine yapacağı etkilerinin değerlendirildiği ziyarette, Parion Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş Parion Antik Kenti kazı çalışmalarında desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığına, İÇDAŞ A.Ş ve Vali Orhan Tavlı ’ya teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Vali Orhan Tavlı, Parion Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Parion Kazısı Temsilcisi Gültekin Yabeyi’ne çalışmalarında başarılar diledi. FUNDA FİGEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler