istanbul escort

ÖRNEK SPORCU OLMAK İSTİYORUM

Son Güncelleme : 02 Mayıs 2020 11:05
 ÖRNEK SPORCU OLMAK İSTİYORUM

Kleomarcus Spor Kulübünün başarılı sporcusu Orhan Kumral ile spor ve okul hayatını konuştuk.

Kleomarcus Spor Kulübünün başarılı sporcusu Orhan Kumral  mücadele sporlarına yeni başlamasına rağmen hızlı yol alan sporcuların başında geliyor. Kumral spor hayatının kendisine çok şey kattığını ifade ederken, hedefinin dünya çapında bir dövüşçü olmak ve diğer sporculara örnek olan, ilham veren  onlara başarabileceklerini gösteren biri olmak olduğunu ifade etti.  Orhan Kumral İl birincilikleri ve Türkiye Üçüncülüğü bulunuyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

ORHAN KUMRAL: Merhaba Ben Orhan Kumral 2005 doğumluyum Wushu sanda branşıyla ilgileniyorum. Hasan Ali Yücel lisesinde eğitim görüyorum  9. Sınıf öğrencisiyim arkadaşlarımla iyi geçinen, yardımsever,saygılı,  efendi biriyim çeşitli sporlarla ve müzikle uğraşmayı yeni bilgiler öğrenmeyi severim.

MÜCADELE SPORLARINA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

ORHAN KUMRAL:  Mücadele sporlarına 2019 Ocak ayında başladım. İlk başta tereddüt ettim ya sakatlanırsam diye , fakat sonradan öğrendim ki maçta olsun antrenmanlarda olsun önce ısınma hareketleri yapıp koruyucu ekipmanlarımızı giyerek sakatlanma riskini en aza indiriyoruz.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

ORHAN KUMRAL: Orta okuldayken kavgacı ve saygısız birisiydim fakat yabancı dil öğretmenim beni çok sever ve benim bir şeyler başaracağıma inanıyordu benimle sık sık konuşarak bana destek olurdu bir gün Kaya arkadaşım bana kendisinin ilgilendiği Wushu sanda sporunu anlattı ve önerdi. Bende bu konuyu öğretmenime danıştım ve o da spora başlamam gerektiğini söyledi o şekilde başladım yaklaşık 70+ kiloydum yani biraz daha kilolu olsaydım obez olabilirdim ve spora başladım çok kısa bir sürede 56 kiloya kadar düştüm ve davranışlarım değişti saygılı, disiplinli, sorumluluk sahibi birisi oldum.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

ORHAN KUMRAL: İlk müsabakam da maçtan bir kaç gün önce gerçekten çok  heyecanlıydım ve o gün geldi çattı. Maça hazırlanıyordum heyecanımdan dizlerim titriyordu ama oraya şampiyon olmak için gittiğimizi biliyordum bu yüzden konsantre olup ısınmaya başladım esnetme germe hareketleri yaparak maça  hazırlandım maç için salonda ismim okundu kalbim neredeyse yerinden çıkacak gibi atıyordu antrenörüm bana taktikler verdi ve hakem yanına çağırdı kontroller bittikten sonra hakemin işaretiyle maç başladı şans eseri ilk maçımı çok kısa bir sürede teknik nakavtla yendim.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

ORHAN KUMRAL: Antrenörümüz fazlasıyla ilgili ve bize her zaman yardım eder bize yeri geldiğinde arkadaş , yeri geldiğinde dost olur bizde kırmızı çizgimizi asla geçmez saygılı oluruz. Salonumuzu elimizden geldiğince dikkat ederek temiz tutuyoruz fakat salonumuz eski ondan dolayı salonumuzda bazı tadilat işleri yapılması lazım bu tadilat işlemleri yapılabilmesi için gençlik spordan yetkili bireylerin yardım etmesini rica ediyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

ORHAN KUMRAL: Okuldan çıktıktan sonra eve uğrayıp antrenmana gidiyoruz ve okulda yorulduğumuzdan kat kat daha fazla yoruluyoruz eve gittiğimizde ödevlerimizi yapıyoruz evet diğer öğrencilerden daha fazla yoruluyoruz daha fazla çalışıyoruz fakat güzel şeyler emek ister sabırlı olup çok çalışıyoruz.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

ORHAN KUMRAL:  En başta örnek aldığım sporcular başta antrenörüm olan Mazlum Orak, Gökhan Saki, Muhammed Ali,  Mike Tyson gibi çeşitli sporcuları örnek alıyorum

MÜCADELE SPORLARINA İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

ORHAN KUMRAL:  Antrenmanlar ilk baş biraz zorlayıcı olabiliyor. Vücut alışık olmadığı için biraz ağrı olabiliyor bir zamandan sonra alışıyor insan  zaten mücadele sporlarına başlamayı düşünenler korkmasına gerek yok salonumuzda ki herkes saygı sevgi çerçevesinde antrenman yapmaktadır.

MÜCADELE SPORLARI NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

ORHAN KUMRAL: Sabırlı olmanız ve öfkenizi kontrol altına alabilmelisiniz çalışkan olup kendinize güvenmelisiniz. Azimli olmalısınız pes etmemelisiniz hedefiniz her daim büyük olmalı, hedefiniz için çok çalışmalısınız.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

ORHAN KUMRAL: Antrenmanlarımız karşılıklı çalışma, koşu, interval, istasyon gibi antrenörümüzün belirlediği çeşitli antrenmanlar içermektedir.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

ORHAN KUMRAL: Zihninizi boşaltmanız ve odaklanmanız gerek çok fazla korkmamanız veya çok rahat olmamanız gerek maça ben mücadele edip rakibimi yeneceğim düşüncesiyle çıkmanız lazım zaten antrenörümüz maçtan önce, maç sırasında,moladayken, maçtan sonra hep bizi motive eder konsantre olmamızı sağlar.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

ORHAN KUMRAL:  Maçtan önce heyecan çok oluyor. Hakem sizi ringe çağırdığı an biraz şaşırıyorsunuz ne yapacağım ben diyorsunuz sonra hakem maçı başlattığında artık heyecanınızı bitirip mücadele etmeye odaklanıyorsunuz maç esnasında sinirinize yenik düşmemeniniz saygılı olmanız lazım.

MÜCADELE SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

ORHAN KUMRAL: Mücadele sporcusu azimli, hırslı, çalışkan, özgüvenli ve disiplinli olmalıdır çok  bazen bir hareketi yapamadığınız da defalarca tekrar yapmanız gerekebilir bu yüzden sabırlı olmanız ve kendinize inanmalısınız

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

ORHAN KUMRAL:  Ailem mücadele sporlarına ilk başta ön yargılıydı ama ben kararlıydım ringlerde dövüşmek istiyordum aileme bu sporun iyi yanlarını nasıl bir spor olduğunu anlattım onlarda saygı duyarak destek oldular

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

ORHAN KUMRAL:  Hedefim çok çalışarak çok ter dökerek dünya çapında bir dövüşçü olmak ve diğer sporculara örnek olmak, ilham vermek onlara başarabileceklerini göstermek

 

Etiketler: kickboks çanakkale orhan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler