istanbul escort

Gökhan’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı 02.12.2019

02 Aralık 2019 12:55
 Gökhan’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı 02.12.2019

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gökhan mesajında şunları kaydetti; “Doğuştan olabileceği gibi yaşamımızın herhangi bir döneminde fizyolojik veya psikolojik olarak sakatlık veya engellilik durumu ile karşılaşabiliriz. Bu durum yaşam standartları açısından çeşitli zorluklara sebebiyet verebilir ancak muhakkak ki en üzücüsü, toplum tarafından yeterli desteği görememek, hatta ötekileştirilmektir.

Oysaki engelli bireylerimize ve onların ailelerine el uzatmak, yüklerini hafifletmek, sosyal yaşamda yan yana, omuz omuza durabilmek hepimizin vicdani sorumluluklarından biridir. Farklılıklarımızın aramızda uçurumlar değil yeni diyaloglar açmasına vesile olabilmektir görevimiz.

Çanakkale Belediyesi olarak bizler de olarak bu bilinç doğrultusunda, engelli bireylerimizin kent yaşamında rahat hissedebilmesi, her türlü imkân ve hizmetten yararlanabilmesi için çalışmalarımızı yürütüyor; sosyal hayat ve iş hayatında birlikte hareket ediyoruz. Bu bilincin sürdürülebilir olması ise, kuşkusuz ki toplumun tüm kesimlerinin aynı farkındalığa sahip olmasına bağlıdır.

Engelli bireylerimize sevgi, hoşgörü ve empati ile yaklaşabilmenin hepimizin insani bir ödevi olduğuna inandığımı yeniden ifade ediyor; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelleri beraberce aşabileceğimiz sağlıklı günler diliyorum.” HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler