kizilay escort

“EKONOMİK KRİZDEN ÇIKIŞIN YOLU GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMDİR”

02 Temmuz 2019 15:43
 “EKONOMİK KRİZDEN ÇIKIŞIN YOLU GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özgür Ceylan, “Türkiye’nin kaybedecek vakti yoktur. İvedilikle yapılması gereken, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönmek ve Türkiye’de de demokrasinin işlediğini dosta düşmana göstermek gerekmektedir.”dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ekonomik krize ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı; “ Son bir yıl içerisinde işsizlik rekor bir artış ile 4 puan yükselmiş ve yüzde 14’e çıkmıştır. Bugün sokaklarımızda 8 milyondan fazla işsizimiz var. Geçen yıl mayıs ayında 21 milyar TL olan bütçe açığı, bu yıl üçe katlandı, 66,5 milyar TL’ye çıktı. Bütün bunları görmezden mi geleceğiz. Bakın seçimler biter bitmez milletin cüzdanına el attılar. 23 Haziran’dan itibaren son bir haftada; Motorine 24 kuruş, Çaya yüzde 15, Şekere yüzde 16, Elektriğe yüzde 15 zam yaptılar. Yarın evde kullandığımız doğalgaza da zam kapıda.  Şurası bir gerçek ki Sarayın esnaf lokantası gibi kasaya Damadı oturttuğu günden beri işler daha da kötüye gidiyor. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok olduğu, yargı bağımsızlığının esamesinin okunmadığı, kamu yönetiminde liyakat yerine sadakatin belirleyici olduğu Partili Cumhur Başkanlığı Sistemi ülkeyi derin bir ekonomik krize sürüklemiştir. Bu krizden çıkışın yolu piyasalara güven verecek yapısal reformları hayata geçirebilecek liyakatli kadroların iş başına getirilmesi ve yeniden hukukun üstünlüğü ve kuvvetler ayrılığının tesis edileceği bir sistem ile mümkündür.

İktidar partisinin meclis grup başkanı dahi sistemin revize edilmesi gerektiğini yüksek sesle ifade etmeye başlamıştır. Türkiye’nin kaybedecek vakti yoktur. İvedilikle yapılması gereken, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönmek ve Türkiye’de de Demokrasinin işlediğini dosta düşmana göstermek gerekmektedir. “ HABER MERKEZİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler