istanbul escort

“Digital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi” Açıldı 25.11.2019

25 Kasım 2019 14:03
 “Digital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi” Açıldı  25.11.2019

GMKA tarafından desteklenen, mesleki eğitimin geliştirilmesi destek programı kapsamında “Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi” projesi tanıtım toplantısı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu yerleşkesinde yapıldı.

“Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi” projesi tanıtım toplantısına; Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, ÇOMÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım, ÇOMÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim üyesi Engin Çağlak, ÇOMÜ Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Önal, ÇOMÜ Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç Dr. Birol Akgül, ÇOMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuğba Elmacı, ÇOMÜ Dr. Öğretim Üyesi Çağlar Doğru, ÇOMÜ Öğretim Görevlisi Gökhan Akça, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve ÇOMÜ Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Önal katılımcılara proje hakkında  bilgi verdiler.


Sinema, Animasyon, Dijital Oyun, Savunma Sanayi, Tıp ve Spor Alanlarında Hizmet Verecek

Bilgilendirmenin ardından GMKA tarafından 759.156,91 TL destek alan, yüksek kapasiteli optik hareket yakalama ve yüz hareketleri yakalama stüdyosu olan (MOCAP)  Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi’ni gezen Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve beraberindekilere, ÇOMÜ Öğretim Görevlisi Gökhan Akça tarafından Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi hakkında bilgi verildi.

Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi, insan beden ve yüz hareketlerini dijital veri haline dönüştüren MOCAP teknolojisi ile sinema, animasyon, dijital oyun, savunma sanayi, tıp ve spor alanlarında üniversite – sanayi işbirliği çerçevesinde hizmet verecek. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler