istanbul escort

aksaray haber

ZİRAAT FAKÜLTESİ ÜRÜNLERİ RAFLARDA YERİNİ ALDI

Son Güncelleme : 28 Kasım 2018 22:11
  ZİRAAT FAKÜLTESİ ÜRÜNLERİ RAFLARDA YERİNİ ALDI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi ürünleri üniversitenin döner sermaye satış ofislerindeki raflarda yerlerini almaya başladı.

ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Çiftliği Dardanos Yerleşkesi Bitkisel Üretim Araştırma ve Uygulama Birimi'ndeki meyve/bağ plantasyonları ürünleri, yeni inşaa ettirilen seraların üretim faaliyetlerine başlatılmasıyla elde edilen zirai ürünler ile Ziraat Fakültesi'ndeki Mantar Üretim Odası'nın ürünleri, ÇOMÜ döner sermaye satış ofislerindeki raflarda yerlerini almaya başladı. Bu kapsamda, Çanakkale şehir merkezindeki döner sermaye satış ofis merkezinde, Ziraat Fakültesi Çiftliği'nden gönderilen ve iyi tarım uygulamalarıyla üretilen sebze (istiridye mantarı, mor sivribiber, yeşil sivribiber, hıyar) ve meyveler (nar), uygun fiyatla halkın beğenisine sunuluyor.

Ziraat Fakültesinden yapılan açıklamada; çok yakın tarihte kültür mantarı, domates, brokoli, marul, iç ve dış mekan süs bitkileri, farklı soğanlı bitkiler, farklı tipte üzüm pekmezleri, Trabzon hurması pekmezi, zeytinyağı, domates turşusu, salatalık turşusu ile nohut ve mercimek gibi bakliyatların da ürünlere dahil edileceği ifade edildi. EZGİ KOSTAK

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler