TİMUR AY AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

26 Nisan 2018 17:34
  TİMUR AY AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Çanakkale Sarraflar Odası Başkanı Timur Ay, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Ay, AK Parti Çanakkale İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, partinin çeşitli kademelerinde görev aldığını söyledi. Bu kapsamda, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için Çanakkale'den milletvekilliğine aday adayı olduğunu ifade eden Timur Ay açıklamasında;

“Hiç kuşkusuz sözlerime başlarken bir çok kimseye bir çok değerli kardeşime arkadaşıma ve aileme şükran borçlu olduğumu ifade etmek isterim her şeyden önce siyasi yolculuğumuzu siyasetin içinde bulunduğumuz bütün sürecin başından itibaren bize destek veren en zor şartlarda beraber mücadeleyi ve yolculuğu sürdürdüğümüz bütün kardeşlerimize yürekten teşekkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum.

 Bugün; omuzlarımızda ki bu yükü; dağlara emanet edilmeyip de bizlere yüklenen ve tevdi edilen o ağır yükü hepimizin hissetmeye ve emanet bilincini yeniden kuşanmaya çok ama çok ihtiyacımız var. Göğsümüze emanet edilen imanın kalbimize emanet edilen ihsanın. Aklımıza emanet edilen idrakin gereğini hepimizin yapmamız gerektiğinin düşüncesindeyim. Zamana ve insana dair güvensizlik söylemlerine aldanmadan, pes etmeden, cesaretimizi yitirmeden “Emin İnsanlar” olmak için çaba sarf etmeliyiz. Dürüstlük, sadakat, merhamet ve adalet birer hayal değildir. Bunlar sadece önemli insanlara verilen birer erdem de değildir. Aksine her insanın ulaşabilmek için elinden gelen gayreti sarf etmesi gereken erdemlerdir. Biz de buna istinaden, erdemlik bilinciyle bu yüce milletin vekili olabilmek adına bu kutsi yola çıktık. İyi niyetler ve temiz duygularla bu millete ve insanlığa hizmet etmek için aday adaylığımızı açıklıyorum. Allah yolumuzu açık etsin. Bütün arkadaşlarımın, dostlarımın ve ailemin desteği ve dualarıyla, medeniyetimizin bizi yüklediği sorumluluk ile vira Bismillah diyerek, bütün insanlığa hayırlı hizmetler yaparak. Gök kubbede hoş sedalar bırakarak bu dünyadan öteki dünyaya göçecek hizmetler yapmayı Cenabı Allah'tan nasip etsin diye dua ediyorum. Allah yolumuzu hayırlı kılsın, günümüzü ve geleceğimizi aydınlık etsin. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

İş adamı Timur Ay, daha sonra aday adaylığı başvuru formunu İl Başkanlığına teslim etti.

DOĞANCAN USTABAŞ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler