“ÇANAKKALE SURİYE UYRUKLU YABANCI KAYDINA KAPALI” 03.09.2019

03 Eylül 2019 14:19
  “ÇANAKKALE SURİYE UYRUKLU YABANCI KAYDINA KAPALI” 03.09.2019

İl güvenlik toplantısı Vali Orhan Tavlı başkanlığında İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir, Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal,  İl Jandarma Komutanı J. Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vatandaşların huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak adına il genelinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda; 

İl Göç İdaresi Müdürü Uğur Ayrık tarafından  Çanakkale’nin Suriye uyruklu yabancıların diğer illere nazaran en az yoğunluğa sahip iller arasında bulunduğu, Çanakkale’nin Suriye uyruklu yabancı kaydına kapalı durumda olduğu şeklinde bilgi verildi ve toplantıda düzensiz göçmenler ile ilgili yapılan iş ve işlemler hakkında katılımcılar tarafından değerlendirmeler yapıldı.

Çanakkale’de vatandaşların huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir ortamda hayatlarını sürdürmeleri için tüm kurumların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışmalarının önemine vurgu yapan Vali Orhan Tavlı, düzensiz göçmenler ile ilgili halkın doğru bilgilerle düzenli olarak bilgilendirilmesi talimatını verdi.

 HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler